FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Co je opar rtu?

Herpes simplex labialis patří mezi nejčastější kožní infekce a postihuje 95% obyvatelstva. Opar rtu je virová infekce, která je vyvolána virem Herpes-simplex typu 1.

Jak dostanu opar rtu?

Přenos se uskutečňuje formou kapénkové infekce, prostřednictvím přímého kontaktu, nebo jako stěr infekce. Většina postižených osob přišla do styku s virem již v dětství. Infekce nemusí propuknout u každého.

Kdy je největší riziko šíření oparu?

Když tekutina, která je uvnitř puchýřku praskne. Frekvence oparu je vždy různá, někteří trpí na opar rtu každých čtrnáct dní, někdo má opar jednou za rok.

Kdy se opar objeví?

Při oslabeném imunitním systému. Dále také při nadměrném působení slunečních paprsků, zranění, popáleninách nebo systematické příčiny, jako je stres, horečka, menstruace nebo nádorová onemocnění.

Co je Herpotherm®?

Herpotherm® je certifikovaný zdravotnický prostředek vyrobený v Německu, který může pomocí koncentrovaného tepla zabránit úplně vypuknutí oparu při včasném použití. Zdravotnický prostředek ve tvaru rtěnky je malý a kompaktní a můžete ho mít vždy u sebe.

Jak Herpotherm® funguje?

Herpotherm® se používá pro lokální léčbu příznaků oparu jako je pálení, brnění, svědění nebo pnutí. Na keramickou kontaktní plochu je vyslán krátký tepelný impuls kolem 51°C. Tato teplota se udržuje po dobu 3 sekund.

Je prokázáno, že teplotním impulsem se nastartuje čistě fyzikální proces, který aktivuje různé cesty, a tím pozitivně ovlivňuje imunitní a zánětlivé reakce. Díky včasnému použití výrobku se vypuknutí oparu úplně zabrání. Při použití později, lze dosáhnout mírnějšího průběhu a rychlejšího uzdravení.

Kdo může používat Herpotherm®?

Herpotherm® můžete použít (použití od 12 let věku) bez ohledu na pohlaví nebo věk. Je bezpečný také pro těhotné a alergiky.

Při použití u dětí, je důležité si uvědomit, že kůže dětí je citlivější na bolest než u dospělých. Doporučujeme oznámit dětem před léčbou, že teplo generované Herpotherm® by mohlo být chvíli vnímáno jako nepříjemné.

Kdy bych měl použít Herpotherm®?

Léčba oparů by se měla provést co nejdříve po prvních příznacích, jako je pálení, mravenčení, svědění nebo pnutí. Ty se objevují ve většině případů, před tím, než dochází k tvorbě oparu.

Jak použít Herpotherm®?

Odstraňte ochranný kryt z Herpotherm® a umístěte keramickou plochu na postiženou oblast. Stiskněte tlačítko, teplota kolem 51°C se udrží po dobu 3 sekund.

V případě přetrvávajících či opakujících se symptomů, mohou být znovu ošetřeny po krátké přestávce v délce nejméně 10 sekund. Vzhledem k riziku infekce, by se měl Herpotherm® po aplikaci vždy dezinfikovat vhodným dezinfekčním prostředkem.

Mohu někomu HERPOTHERM® půjčit?

NE! Toto je velice důležité upozornění, Herpotherm® může používat vždy pouze jedna osoba. Ignorovat toto upozornění může vést k přenosu virů Herpes na jinou osobu nebo na jinou část těla. Zařízení je nutné vždy po použití dezinfikovat! Součástí balení jsou dezinfekční ubrousky, později lze použít dezinfekční roztok zakoupený v lékárně.

Může Herpotherm® vyléčit opar?

Ne, s Herpotherm® můžete účinně bojovat proti příznakům herpetické infekce. Nic méně, pokud je infekce virem herpes simplex v těle, nelze vrátit zpět.

Má HERPOTHERM® nějaké nežádoucí vedlejší účinky?

Nejsou známé žádné nežádoucí vedlejší účinky. Výrobek splňuje dermatologická kritéria a odborné lékařské zkoušky. Koncentrované teplo, které se k léčbě používá, by mohlo být pro citlivé osoby na krátký okamžik nepříjemné. Nežádoucí vedlejší účinky nebo dokonce patologické změny kůže v oblasti rtů byly vyloučeny v dermatologickém testování. Nebezpečí popálení je vyloučeno.

Existují dermatologické testy účinnosti Herpotherm®?

Ano, dermatologické testy prokázaly, že včasné využití Herpotherm® lze zabránit vývoji oparu. Pokud je použit Herpotherm® později, lze dosáhnout mírnějšího průběhu a rychlejšího uzdravení.

Jsou rizikové osoby, které vy neměli používat Herpotherm®? (těhotné ženy, alergici, lidé s epilepsií nebo kardiostimulátorem).

Neexistují žádná omezení. Patentovaná technologie poskytuje bezpečné používání Herpotherm®. Účinek je bez chemických látek a čistě fyzikálním principu koncentrovaného tepla. Keramická plocha je vhodná zejména pro osoby trpící alergiemi.

Co je součástí balení?

Součástí dodávky je zdravotnický prostředek Herpotherm® a baterie 3V CR2 Ultra, která je nezbytná pro provoz zařízení. V balení jsou dezinfekční ubrousky (doporučených k dezinfekci výrobku po aplikaci) a návod k použití.

Obrázky a texty jsou vlastnictvím firmy RIEMSER Pharma GmbH a jsou použity s jejich souhlasem. | HERPOtherm® je značkou firmy RIEMSER Pharma GmbH
Hlavní distributor pro ČR je firma Petra Tichá - všechna práva vyhrazena.